Calendar

maj
10
wt.
PATRONAT, specjalne zniżki dla Członków PIGO: 14. Konferencja Mechaniczne i Biologiczne przetwarzanie odpadów, ABRYS, Toruń i online
maj 10 – maj 12 całodniowy
PATRONAT, specjalne zniżki dla Członków PIGO: 14. Konferencja Mechaniczne i Biologiczne przetwarzanie odpadów, ABRYS, Toruń i online

Z przyjemnością informujemy, że PIGO objęła Patronatem branżowym 14. Konferencję Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów, która organizowana jest przez Abrys w dniach 10- 12 maja 2022 r.

Zrównoważony rozwój, powracające rozporządzenie o MBP, ROP i system kaucyjny, konkluzje BAT, wzrost cen energii to niezwykle ważne tematy dla wszystkich przedsiębiorstw zajmujących się mechanicznym i biologicznym przetwarzaniem odpadów. Wymogi na rynku stają się coraz bardziej zaostrzone dlatego firma Abrys, postanowiła w tym roku skupić się na nowoczesnych rozwiązaniach problemów, które dotykają branżę.

W imieniu organizatorów mamy niezwykłą przyjemność zaprosić na 14. Konferencje MBP, która w tym roku odbędzie się w mieście pierników, Kopernika i Zamku krzyżackiego — w Toruniu. Spotkajmy się zatem po raz kolejny stacjonarnie i w formule online oraz podyskutujmy o tym, co ważne dla naszej branży. Prelegenci skupieni będą głównie na następujących aspektach: zmianach prawnych, kwestiach ekonomicznych, gospodarce energetycznej, biologicznych metodach przetwarzania odpadów oraz nowoczesnych rozwiązaniach w mechanicznym przetwarzaniu.

Zaproszeni do dyskusji zostaną eksploatatorzy, eksperci oraz wszyscy uczestnicy konferencji. Pierwszy raz firma Abrys stworzy specjalny format, w którym każdy będzie mógł zabrać tak istotny głos w debacie o problemach dotykających sektor gospodarowania odpadami w technologiach MBP. Wnioski z debaty i Państwa spostrzeżenia staną się kierunkiem i podpowiedzią nie tylko dla przyszłych edycji konferencji, ale również dla całej branży.

Obrady konferencji odbędą się 10-11 maja 2022 r. natomiast dzień uczestnicy udadzą się do jednego z najnowocześniejszych zakładów przetwarzania odpadów w Polsce – Saniko we Włocławku.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rynkiem MBP na coroczne święto branży.

Dla Członków PIGO ze względu na Patronat  Branżowy nad wydarzeniem mamy zniżkę:

– rabat 20% na udział online – podczas rejestracji podajemy kod rabatowy: MBP20
– rabat 10% na udział stacjonarny – podczas rejestracji podajemy kod rabatowy: MBP10

Więcej informacji na temat konferencji oraz rejestracja znajdują się na stronie: https://mbp.abrys.pl/
Kontakt do koordynatora konferencji: Jakub Koronowski, j.koronowski@abrys.pl, 784 036 990

maj
16
wt.
PATRONAT PIGO: 15. Konferencja – Roadshow MECHANICZNE I BIOLOGICZNE PRZETWARZANIE ODPADÓW. Produkcja energii z bioodpadów. Odzysk surowców. ABRYS, UNIEJÓW – JAROCIN WIELKOPOLSKIE CENTRUM RECYKLINGU – ZUOK „ORLI STAW”
maj 16 – maj 18 całodniowy

Dlaczego warto wziąć udział?

15. Konferencja – Roadshow
Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Produkcja energii z bioodpadów. Odzysk surowców odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 16-18 maja 2023 r. w Uniejowie – Jarocinie – Orlim Stawie i online.

Roadshow czyli dwa dni wyjazdowe połączone z prezentacją funkcjonujących zakładów oraz dynamicznymi pokazami maszyn. Zobaczymy Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie oraz Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Orli Staw.

Główne tematy konferencji:
– nowe rozporządzenie MBP
– nowy program dofinansowania instalacji do fermentacji
– groźba kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu
– kluczowa rola frakcji bio w osiągnięciu poziomów recyklingu i odzysku energii
– efektywny odzysk energii i surowców z frakcji bio
– dostosowanie zakładu do przepisów BAT
– wpływ ROP i systemu kaucyjnego na efektywność zakładów
– modele optymalnej modernizacji zakładów mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI

Roadshow – jedyna taka okazja!

 

15. Konferencja – Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów ma w tym roku nową, rewolucyjną formę. Nowa, interaktywna i dynamiczna formuła pozwoli uczestnikom
w unikalny i nowatorski sposób zapoznać się z nowoczesnymi, wytyczającymi trendy rozwiązaniami w gospodarce odpadami. Organizacja konferencji nie pomija jednak aspektu wykładowego i tradycyjnych już kontaktów branżowych.

Będzie to jedyna w swoim rodzaju możliwość zobaczenia dwóch instalacji fermentacji bioodpadów komunalnych na różnych etapach cyklu życia. Jedna instalacja zlokalizowana
w WCR w Jarocinie znajduje się obecnie w trakcie procesu inwestycyjnego, a druga w ZUOK „Orli Staw” w trakcie uruchamiania. Obie instalacje: WCR w Jarocinie i ZUOK „Orli Staw” są kompleksowymi instalacjami komunalnymi będącymi w stanie efektywnie zagospodarowywać pełen strumień odpadów komunalnych w najnowszych technologiach mechanicznych oraz biologicznych. Instalacje te są dowodem na to, że mechaniczno-biologiczne przetwarzania odpadów kojarzące się z odchodzącymi już technologiami przygotowania odpadów do termicznego przetwarzania to obecnie dwa oddzielne procesy, nowoczesne i mające na celu maksymalizację recyklingu mechanicznego i biologicznego. Niebagatelne znaczenie w działaniu obu instalacji ma fakt ich energetycznej samowystarczalności.

Serdecznie zapraszam do wspólnej debaty, wymiany doświadczeń oraz planowania lepszej, ekologicznej przyszłości w gospodarce odpadami.

Piotr Szewczyk, Dyrektor Programowy Konferencji
Rada RIPOK, ZUOK „Orli Staw”

Więcej informacji: https://mbp.abrys.pl/

gru
14
czw.
PATRONAT: 8. Kongres Biogazu, Redakcja Magazynu BIOMASA, Warszawa
gru 14 – gru 15 całodniowy
PATRONAT: 8. Kongres Biogazu, Redakcja Magazynu BIOMASA, Warszawa

Biogaz – nowe otwarcie. To hasło tegorocznej, ósmej edycji Kongresu Biogazu. Jedna z największych w Europie konferencji adresowanych do sektora biogazowego odbędzie się 14-15 grudnia 2023 r w warszawskim hotelu Airport Okęcie.

13 lipca przyjęto specustawę biogazową, która wprowadza wiele ułatwień na etapie budowy i zarządzania instalacją. Jednak czy nowe regulacje wystarczą, by rozwiązać problemy sektora? Czy nowa sytuacja prawna zaowocuje dynamicznym wzrostem ilości biogazowni i pozwoli pokonać bariery hamujące rozwój rynku? Na te i inne pytania będziemy odpowiadać podczas ósmej edycji Kongresu Biogazu, który na stałe zapisał się już w kalendarzu wydarzeń branżowych, jako jedna z najważniejszych okazji do spotkań przedstawicieli sektora z Polski i Europy.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w formule Conference & Expo, a w przestrzeni konferencyjnej pojawi się Strefa Wystawcy.


Zarejestruj się na 8. Kongres Biogazu


Zobacz zapowiedź 8. Kongresu Biogazu

Branżowe spotkanie skierowane jest do:

  •  inwestorów planujących budowę biogazowni
  •  właścicieli działających instalacji biogazowych
  • technologów i zarządców biogazowni odpadowych i oczyszczalnianych
  • właścicieli dużych gospodarstw rolnych i przetwórców rolno-spożywczych
  • firm paliwowych, transportowych i przemysłu energochłonnego
  • dostawców technologii i urządzeń
  • branży energetycznej
  • polskich i europejskich stowarzyszeń branżowych
  • przedstawicieli administracji rządowej i samorządów

8. edycja spotkania branży biogazowej organizowana przez Magazyn Biomasa, po raz kolejny zgromadzi przedstawicieli krajowego i europejskiego sektora biogazowego.

Więcej informacji: https://magazynbiomasa.pl/8-kongres-biogazu-14-15-grudnia-2023-w-warszawie/

maj
21
wt.
PATRONAT PIGO: 7. Kongres Biometanu Sala Ziemi, MTP, Poznań 21-22 maja 2024 r.
maj 21 – maj 22 całodniowy

Kongres Biometanu

Kongres Biometanu to obowiązkowy punkt na mapie wydarzeń branżowych. Konferencja organizowana przez największe biogazowe wydawnictwo w Polsce co roku bije kolejne rekordy frekwencyjne i wciąż zyskuje na znaczeniu w zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Poprzednia edycja zgromadziła 400 uczestników i uczestniczek.

W tym roku wydawca Magazynu Biomasa zaprasza przedstawicieli sektora biogazu i biometanu do Poznania. Kongres Biometanu odbędzie się 21-22 maja 2024 w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W związku z rosnącym wciąż zainteresowaniem biometanem na świecie, wywołanym m.in. w dużej mierze przez obecną sytuację geopolityczną i rosyjską agresję na Ukrainę, także w Polsce biometan staje się gorącym tematem. Szczególnie w ostatnim czasie także ustawodawcy wydają się dostrzegać jego w wielki potencjał. Ponad 400 uczestników 7. Kongresu Biometanu będzie rozmawiać o przyszłości sektora, szansach i barierach, przyglądając się sektorowi biometanowemu i spróbuje odpowiedzieć na pytanie czy czeka nas przełom.

Kongres Biometanu łączy w sobie formułę Conference&Expo, dzięki czemu w rozbudowanej Strefie Expo – wydzielonej przestrzeni przeznaczonej na stoiska wystawców – przedstawiciele wiodących firm sektora biometanu zaprezentują swoją ofertę.

Branżowe spotkanie kierujemy do

  • inwestorów planujących budowę biogazowni i biometanowni
  • właścicieli działających instalacji biogazowych
  • technologów i zarządców biogazowni odpadowych i oczyszczalnianych
  • właścicieli dużych gospodarstw rolnych i przetwórców rolno-spożywczych
  • firm paliwowych, transportowych i przemysłu energochłonnego
  • dostawców technologii i urządzeń
  • branży energetycznej
  • polskich i europejskich stowarzyszeń branżowych
  • przedstawicieli administracji rządowej i samorządów
Kongres Biometanu w liczbach

Kongres Biometanu 2023

4
Panele dyskusyjne
58
Firm Partnerskich
25
Prelekcji
 

400 UCZESTNIKÓW

 
maj
27
pon.
PATRONAT PIGO: 16. Konferencja – Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Odzysk surowców i energii. Efektywność zakładów. ABRYS. Ustka, Czarnówek,Wejherowo
maj 27 – maj 29 całodniowy
PATRONAT PIGO: 16. Konferencja - Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Odzysk surowców i energii. Efektywność zakładów. ABRYS. Ustka, Czarnówek,Wejherowo

Dlaczego warto wziąć udział?

16. Konferencja – Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Odzysk surowców i energii. Efektywność zakładów odbędzie się w dniach 27-29 maja 2024 roku w Ustce z wyjazdem do Czarnówka oraz Wejherowa.

Roadshow to formuła wyjazdowa konferencji połączona z prezentacją funkcjonujących zakładów oraz dynamicznymi pokazami maszyn. Zobaczymy Zakład Zagospodarowania Odpadów
w Czarnówku oraz EkoFabrykę w Wejherowie.

Interaktywna i dynamiczna formuła pozwoli uczestnikom w unikalny i nowatorski sposób zapoznać się z nowoczesnymi, wytyczającymi trendy rozwiązaniami w gospodarce odpadami. Organizacja konferencji nie pomija jednak aspektu wykładowego i tradycyjnych już kontaktów branżowych.

Główne tematy konferencji:
– rozporządzenie MBP
– groźba kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu
– kluczowa rola frakcji bio w osiągnięciu poziomów recyklingu i odzysku energii
– efektywny odzysk energii i surowców z frakcji bio
– dostosowanie zakładu do przepisów BAT
– wpływ ROP i systemu kaucyjnego na efektywność zakładów
– modele optymalnej modernizacji zakładów mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów

W dniu poprzedzającym konferencję spotkajmy się na Abrysówce – naszym nieformalnym, zapoznawczym spotkaniu biznesowym. To doskonała okazja na nawiązanie nowych kontaktów już przed rozpoczęciem wydarzenia.

Do miłego zobaczenia na konferencji!
Organizatorzy

Szczegóły: https://mbp.abrys.pl/